Вхід

Увійти

Логін
Пароль *
Запам'ятати

Все для лісівника

Тел\факс(0572) 94-96-42, (050) 400-83-41, (097) 529-67-78

Замовити зворотній дзвінок    

Телефонуйте вже зараз. Ми на зв'язку цілодобово

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.       Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 
 

  Сайт для тих, для кого ліс, природа є не лише професією...

Logotip KARO C 17.06.13NACHALNIK

 

 

Шановні відвідувачі! Запрошую Вас на наш сайт. Впевнений, що тут ви знайдете все необхідне. Телефонуйте вже зараз, щоб зробити замовлення.

 

З  повагою до Вас, О.А.  Ковбенко

 
 
 
 
 
 
Статті

Ломикамені

Срібні ломикамені - мінливі  й різноманітні вічнозелені багаторічники, з розетковим типом будови стебла. У безлічі видів і сортів варіює діаметр розетки(від 1 до 25 см), ширина листової пластинки (від 1 до 15 мм), її довжина і форма - від вузьких і довгих до ложковидних коротких. Іноді це поодинокі розетки, але більш типовий розвиток у вигляді декоративних компактних килимків і подушок, що складаються з безлічі акуратних симетричних розеток.

Уся рослина, особливо зовнішні кромки щільних шкірястих листочків, рясно "інкрустована" вапняним нальотом, що виділяється через спеціальні пори. Краще всього ця особливість проявляється при посадці на сонячному місці серед плит вапняку.

Срібні ломикамені - досить відособлена і специфічна група рослин. Ботанічних видів в природі зустрічається всього десяток, але кожен дає ряд географічних форм, нерідкі й природні гібриди. Походять ці рослини переважно з гірських районів Європи - Піренеїв, Альп, Балкан.

Але, маловідомі в наших садах і альпінаріях, ці саксифраги виключно перспективні для вітчизняного садівництва. Вони сильні й невередливі в культурі, почувають себе у відкритому грунті майже як вдома, задовольняючись при цьому найскромнішим доглядом.

Умови зростання - сухі й теплі місця на гірці, складеній з вапняку, дуже пористий грунт з великою домішкою кам'яної крихти та піску. Їх південне походження не заважає переносити негаразди нашого клімату без будь-якого укриття.

Щороку срібні ломикамені цвітуть охоче, але квітконосна розетка після цього приречена на відмирання. Бічні відростки устигають розвинутися, і порожніх місць в куртині не залишається. Таким чином, рослина забезпечує собі довге життя і увесь сезон ефектно виглядає.

Розетки викидають волотисті суцвіття, рясно вкриті дрібними квітками. Цей період доводиться на початок літа і триває досить довго.

Висота суцвіття й характер його будови - дуже мінлива ознака. Рекорди ставить Saxifraga longifolia, з 60-сантиметровою мітелкою, що в окремих випадках несе до 800 квіток.

0-1Saxifraga

Забарвлення їх в основному біле, але буває кремовим, жовтуватим, рожевим.

 

Які ж види і сорти срібних ломикаменів, найдоступніших і при цьому декоративних, можна порекомендувати?

Список складуть, передусім, численні сорти ломикаменя волотистого - Saxifraga paniculata, виду абсолютно витривалого і такого, що вже став популярним в наших садах.

0-2paniculata

Ще привабливіше S. crіstata, callosa, cochlearifolia - теж з цілим рядом культиварів.

 

0-3callosa

А ось ще цілий список чудових срібних ломикаменів : S. cochlearis Minor, S. Winifred Bevington, S. Whitehill, S. hostii, S. x burnatii, S. paniculata Venetia, S. Southside Seedling, S. longifolia і її культивар S. l. Tumbling Waters.

 

 
 
 
 

Контактна  інформація

  • Тел/факс: (0572) 94-96-42
  • Тел: (050) 400-83-41
  • Тел: (097) 529-67-78
  • Телефонуйте вже зараз. Ми на зв'язку цілодобово.
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  •           Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.